Šaltuoju metų laiku – ypač svarbu rūpintis savo sveikata – neįtikėtina žolelių nauda!

Šaltuoju metų laiku – ypač svarbu rūpintis savo sveikata – neįtikėtina žolelių nauda!

Sveikas maistas aprūpina organizmą visomis būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis, mineralais bei vitaminais, tačiau neretai, ypač šaltuoju metų laiku organizmas sunkiau įsisavina su maistu gaunamus naudingus komponentus. Todėl būtina užtikrinti imuniteto stiprinimą, siekiant išvengti peršalimo, gripo ar kitokių ligų. Į pagalbą siūlome pasitelkti įvairias, natūralias antivirusines žoleles, kurios ne slopina virusų vystymąsį, stiprina imuninę sistemą, kovoja su infekcijomis, bet ir užtikrina bendrą sveikatos gerinimą, geresnį kraujagyslių bei širdies darbą, sklandesnius virškinimo procesus. 

Šeivamedžio uoga – ši uoga, nuo seno naudojama daugybėje kultūrų. Tai itin veiksminga priemonė, siekiant kovoti su įvairiomis infekcijomis, gripu, pūsleline, daugėliu virusinių bei bakterinių infekcijų. Atliktų tyrimų rezultatai nurodo, jog šeivamedžio uoga yra vienas naudingiausių visų gripo atmainų gydymo būdų. 

Ežiuolė – viena populiariausių vaistažolių, kurią rekomenduojama vartoti reguliariai, siekiant stiprinti imuninę sistemą, bendrą sveikatos būklę. Yra nemažai medicininių įrodymų, teigiančių jog ežiuolėje esantys fitocheminiai junginiai turi galimybę apsaugoti ne tik nuo įvairių virusų, tačiau ir navikų. Šis galingas augalas slopina bakterijų skverbimąsį į sveikas ląsteles. Ežiuolė padeda sumažinti skausmą, mažina uždegimus, padeda gydant viršutinių kvėpavimo takų problemas. 

Medetka – tai antivirusinė žolelė, turinti didelį kiekį flavanoidų – augalo pavidalo antioksidantų, apsaugančių ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio. Taip pat kovojanti su virusais, bakterijomis bei uždegimais. Džiovinti medektų žiedlapiai padeda greitai gydyti įvairias žaizdas, bei nudegimus. 

Česnakai – nors česnakas nėra žolelė, tačiau jo teikiama nauda prilyginama vaistažolėms. Juose esantys cheminiai junginiai padeda naikinti dauybę mikroorganizmų, atsakingų už įvairias infekcijas, tokias kaip uždegimai, pienligė, pūlelinė ar netgi plaučių uždegimas. Česnakų vartojimo nauda apima ne tik bendros sveikatos būklės stiprinimą, tačiau ir širdies bei kraujagyslių darbo gerinimą.

Imbieras – žinomas kaip viena veiksmingiausių priemonių kovojant su peršalimo ligomis, bei stiprinant imunitetą. Imbieras sušildo kūną, todėl padeda išvengti toksinų kaupimąsį organizme. Kaip vaistas imbieras naudojamas pykinimo bei skausmo mažinimui. 

Saldymeždio šaknis – tai – geriausia žolelė įvairių ligų profilaktikai. Kinijos leidinyje publikuoti tyrimų rezultatai parodė, jog saldymedyje esanti aktyvioji medžiaga kovoja su virusais, juose gausu antioksidantų, apsaugančių nuo laisvųjų radikalų poveikio. 

Alyvuogių lapai – daugėlis mūsų žinome apie alyvuogių aliejaus teikiamą naudą, tačiau ne mažiau naudingi – alyvuogių lapai. Jie padeda gydyti peršalimo ligas, apsisaugoti nuo pavojingų virusų, plaučių uždegimo. Atliktų tyrimų rezultatai nurodo jog alyvmedžių lapų ekstraktas efektyviai kovoja su ausų bei dantų uždegimais, infekcijomis. 

Raudonėlis – raudonėlių aliejus prilyginamas ar netgi vertinamas geriau nei dauguma antibiotikų, taip yra todėl, jog jo sudėtyje yra du galingi junginiai kvarkamolis ir timolis – tai veiksmingas antibakterinis bei antigrybelinis junginys – padedantis apsisaugoti ne tik nuo virusinių ligų, tačiau ir alergijų bei įvairių navikų ar svetimkūnių, sukeliančių uždegimus.

Kaip naudoti antivirusines žoleles?

Arbata – puikus būdas gauti antivirusinių žolelių teikiamą naudą. Arbatą galite pasigaminti užpildami vieną šaukštelį žolelių karštu vandeniu bei palaikydami 5 – 10min. Pavyzdžiui imbierinę arbatą rekomenduojama vartoti po vakarienės, siekiant ne tik sustiprinti imunitetą, tačiau ir padėti pagerinti virškinimo procesus. 

Užpilai – žolelių užpilai yra kur kas stipresni nei arbatos, kadangi reikalingas didesnis jų kiekis, bei ilgesnis paruošimo procesas. Norėdami pasigaminti žolelių užpilą užpilkite pusę puodelio žolelių karštu vandeniu bei laikykite apie 5 – 6 valandas. Kadangi tokie užpilai gerokai stipresni negu arbatos – rekomenduojama išgerti ne daugiau kaip vieną puodelį per dieną. 

Eteriniai aliejai – tai išorinio naudojimo aliejai, kurių rekomenduojama pridėti į karštą vonią, ar sumaišyti su aliejumi masažo metu. Jie yra itin naudingi kvėpavimo takams – kovojant su gripo ar karščiavimo simptomais. 

Jūsų komentarai